نسخه آزمایشی

اندونزی، مقصد صادراتی گندم ایران

ادمین 1 ۰۳ خرداد ۱۳۹۷ صادرات
اشتراک گذاری :

انور کمری رایزن بازرگانی ایران در اندونزی اظهار داشت: براساس برآوردها اندونزی برای فصل 2018-2017 با واردات 12.5 میلیون تن گندم، به بزرگترین واردکننده این محصول در جهان تبدیل خواهد شد.

وی افزود: این کشور در فصل 2017-2016 با واردات 10.2 میلیون تن بعد از کشور مصر در جایگاه دوم کشورها واردکننده گندم قرار گرفت و روند افزایش واردات گندم به اندونزی به دلیل افزایش تقاضای داخلی برای محصولات غذایی و خوراک دام بوده است.

کمری با اشاره به جمعیت 260 میلیونی اندونزی گفت: عواملی مانند افزایش جمعیت طبقه متوسط، افزایش روند شهرنشینی و همچنین تغییر سبک زندگی مردم، در افزایش تقاضا برای غلات، نان و شیرینجات به عنوان عوامل موثر در افزایش تقاضای گندم در این کشور بوده است.

 شرایط خاص آب و هوایی اندونزی به گونه‌ای است که غلاتی مانند گندم در آن قابلیت کشت را ندارند و با توجه افزایش تولید گندم در ایران و برنامه‌ریزی برای صادرات مازاد این محصول، کشور اندونزی می‌تواند یکی از مقاصد مهم برای صادرات گندم ایران باشد.

گفتنی است، تمام نیاز اندونزی به غلات و بخصوص گندم از طریق واردات از کشورهای استرالیا، کانادا، اوکراین، آمریکا تأمین می‌شود.

 

پست های مرتبط

نظرات