نسخه آزمایشی

توسعه سطح همکاری‌های اقتصادی تهران و ایروان، امنیت‌ساز است

ادمین ۱۳ دی ۱۴۰۰ اسلایدشو
اشتراک گذاری :

اقتصاد و بازار

رییس جمهور با تاکید بر اهمیت افزایش سطح تبادلات تجاری و اقتصادی ایران و ارمنستان، گفت: توسعه سطح همکاری‌ها و مبادلات اقتصادی بین تهران و ایروان ضمن تامین منافع همه طرف‌ها، حتماً امنیت ساز هم خواهد بود.

آیت الله سید ابراهیم رییسی در تماس تلفنی «نیکول پاشینیان» نخست وزیر ارمنستان با تبریک میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) و آغاز سال نو میلادی ابراز امیدواری کرد که در پرتو نورانیت حضرت مسیح (ع) جهان سرشار از صلح، پیشرفت و عدالت شود.

رییس‌جمهور ارتباط و گفت و گوهای مستمر دو کشور در سطوح مختلف بین همسایگان را ضروری دانست و گفت: حساسیت شرایط منطقه قفقاز اقتضا می‌کند که کشورهای منطقه بطور منظم موضوعات منطقه‌ای و دوجانبه را مورد بحث و تبادل نظر قرار دهند.

سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران حمایت از تمامیت ارضی و حق حاکمیت کشورها است. ‌تهران در این چارچوب از حق حاکمیت ارمنستان بر همه خاک و راه‌های مواصلاتی عبوری از آن کشور حمایت می‌کند.

رییسی با تاکید بر آمادگی ایران برای افزایش فعالیت‌های تجاری در ارمنستان اظهار داشت: سطح تبادلات اقتصادی دو کشور کمتر از ظرفیت‌های موجود بوده و لازم است کمیسیون همکاری‌های مشترک اقتصادی فعال‌تر شده و گام‌های بلندی در مسیر تامین منافع دو کشور بردارد.

رییس‌جمهور با بیان اینکه تهران از پیشرفت در روند مذاکرات جمهوری ارمنستان و جمهوری آذربایجان استقبال می‌کند، گفت: امیدواریم دیگر مسائل موجود بین دو کشور نیز در چارچوب اصول و حقوق بین الملل و به صورت مسالمت آمیز حل و فصل شود و شاهد صلح، ثبات و امنیت بیشتر در منطقه باشیم.

از برطرف شدن انسداد در جاده‌های مواصلاتی حمایت می‌کنیم./ایرنا

پست های مرتبط

نظرات