نسخه آزمایشی

افزایش ۲۰ درصدی واردات نهاده‌های دامی

ادمین ۲۸ آذر ۱۴۰۰ واردات
اشتراک گذاری :

اقتصاد و بازار

سخنگوی گمرک ایران گفت: واردات نهاده‌های دامی شامل ذرت، جو و کنجاله سویا در هشت ماه نخست سال جاری نسبت به دوره مشابه سال ۱۳۹۹ به لحاظ وزنی ۲۰ درصد و از نظر ارزشی ۴۱ درصد افزایش داشته است.

«روح الله لطیفی» با بیان اینکه در هشت ماهه سال گذشته هشت میلیون و ۵۸۶ هزار و ۸۳۶ تن نهاده دامی به ارزش دو میلیارد و ۲۴۴ میلیون و ۲۷۵ هزار و ۳۵۲ دلار وارد کشور شده بود، اعلام کرد: این میزان تا پایان آبان‌ماه امسال به ۱۰ میلیون و ۲۸۶ هزار و ۵۶۱ تن به ارزش سه میلیارد و ۷۸۲ میلیون و ۸۹۷ هزار و ۹۴۷ دلار رسیده است.

وی درباره واردات نهاده های دامی به تفکیک کالایی گفت: در هشت ماهه سال جاری ۶ میلیون و ۱۵۰ هزار و ۲۱۸ تن ذرت به ارزش دو میلیارد و ۱۱۴ میلیون و ۷۸۰ هزار و۴۵۴ دلار وارد کشور شده است که این میزان در مقایسه با واردات ذرت در دوره مشابه سال گذشته به لحاظ وزنی ۶ درصد کاهش اما از نظر ارزشی ۳۲ درصد افزایش را تجربه کرده است.

دو دوره مورد نظر در این گزارش ۲ میلیون و ۳۵۳ هزار و ۹۹۳ تن جو به ارزش ۶۸۵ میلیون و ۲۲ هزار و ۸۴۶ دلار وارد کشور شده است که این میزان واردات در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته به لحاظ وزنی ۸۷ درصد و به لحاظ ارزشی ۱۲۳ درصد رشد را تجربه کرده است.

در هشت ماهه امسال یک میلیون و ۷۸۲ هزار و ۳۵۰ تن کنجاله سویا به ارزش ۹۸۳ میلیون و ۹۴ هزار و ۶۴۷ دلار وارد کشور شده است که این میزان واردات در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته به لحاظ وزنی ۸۸ درصد  و از نظر ارزشی  ۱۵۱ درصد رشد را تجربه کرده است./ایرنا

پست های مرتبط

نظرات