نسخه آزمایشی

بازدهی ۱.۷ درصدی بورس/ نوسان سکه در کانال ۱۰ میلیون تومانی

ادمین ۰۵ تیر ۱۴۰۰ بورس
اشتراک گذاری :

اقتصاد و بازار

در حالی که قیمت سکه، طلا و دلار با افزایش همراه بود اما رکورد بیشترین بازدهی به نام بازار سرمایه به ثبت رسید به طوری که شاخص کل بورس ۱.۷۱ درصد رشد کرد.

بازدهی امروز شاخص کل بورس تهران بیشتر از سایر بازارها بود. در حالی که افزایش قیمت سکه و طلا بیشتر ناشی از افزایش قیمت انس در بازارهای جهانی و نرخ ارز در بازار بود، اما بورس تهران روند مثبت آغاز شده بعد از برگزاری انتخابات ۲۸ خردادماه را ادامه داد و امروز به تنهایی ۱.۷۱ درصد رشد را به ثبت رساند.

بازار بورس این روزها پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری یکی از ریسک‌های خود را پشت سر گذاشته است به طوری که شاهد بازگشت تدریجی اعتماد سهامداران به بازار سرمایه هستیم.

نرخ دلار امروز از ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومان گذشت و هر قطعه سکه تمام بهار آزادی نیز به ۱۰ میلیون و ۵۶۰ هزار تومان رسید. با این حال بیشترین بازدهی به نام شاخص کل بورس تهران ثبت شد.

جهش ۲۰ هزار و ۷۰۰ واحدی شاخص کل

شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز بازار سرمایه ۲۰ هزار و ۷۲۸ واحد (معادل ۱.۷۱ درصد) رشد کرد و در ارتفاع یک میلیون و ۲۳۳ هزار و ۷۸۳ واحدی قرار گرفت.

امروز بیش از هشت میلیارد و ۳۱۵ میلیون سهام، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۶۳ هزار و ۶۶۳ میلیارد ریال در بورس تهران داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با چهار هزار و ۲۳ واحد افزایش به ۳۸۰ هزار و ۹۰۳ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با دو هزار و ۵۷۸ واحد رشد به ۲۴۴ هزار و ۱۵۷ واحد رسید.

شاخص کل فرابورس نیز در پایان معاملات امروز ۱۵۱ واحد افزایش یافت و به ۱۷هزار و ۷۶۷ واحد رسید.

در این بازار نیز بیش از ۲ میلیارد و ۱۶۲ میلیون برگه سهم و اوراق بهادار به ارزش ۲۲هزار و ۸۶۵ میلیارد ریال خرید و فروش شد.

با این حساب ارزش معاملات در ۲ بازار بورس و فرابورس به بیش از ۸۵ هزار میلیارد ریال رسید.

افزایش قیمت طلا و سکه

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز در بازار تهران با افزایش ۲۶۵ هزار تومانی نسبت به روز کاری گذشته (پنجشنبه) به رقم ۱۰ میلیون و ۵۶۰ هزار تومان رسید.

همچنین سکه طرح قدیم نیز ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شد که ۲۰۰ هزار تومان رشد در مدت زمان مشابه را نشان می‌دهد.

این در حالی بود که قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار کاهشی بود و یک میلیون و ۵۴ هزار و ۷۰۰ تومان ارزشگذاری شده بود.

انس جهانی طلا امروز با ۳ دلار و ۴۴ سنت رشد نسبت به روز جمعه، یک هزار و ۷۸۱ دلار و ۶۳ سنت ارزشگذاری شده بود.

ثبات نرخ یورو در بازار

در حالی که امروز هر دلار آمریکا با ۳۵۱ تومان رشد نسبت به روز گذشته ۲۴ هزار و ۵۴۰ تومان فروخته می‌شد اما یورو بدون تغییر در مدت زمان مشابه ۲۸ هزار و ۲۹۱ تومان معامله می‌شد.

پوند انگلیس نیز ۴۶۸ تومان افزایش قیمت داشت و ۳۴ هزار و ۵۷۳ تومان داد و ستد می‌شد.

درهم امارات نیز با ۱۰۲ تومان افزیش، ۶ هزار و ۶۹۰ تومان قیمت خورده بود./ایرنا

پست های مرتبط

نظرات