نسخه آزمایشی

شاخص بورس در مدار صعود

ادمین ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ بورس
اشتراک گذاری :

اقتصاد و بازار

شاخص کل بازار بورس امروز (یکشنبه، ۳۰ خردادماه) در ادامه روند صعودی خود، حدود یک هزار و ۶۹۱ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۱۶۳ هزار واحد رسید.

پس از مشخص شدن نتیجه انتخابات ریاست جمهوری، بخشی از ابهامات و دغدغه های سهامداران رفع شده و روند معاملات بورس، مثبت شده است.

برپایه معاملات امروز بیش از هفت میلیارد و ۲۱۴ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۵۰ هزار و ۱۵۲ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با ۹۱۳ واحد کاهش به ۳۶۹ هزار و ۸۸۷ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با ۵۸۶ واحد افت به ۲۳۷ هزار و ۵۳۸  واحد رسید.

شاخص بازار اول دو هزار و ۱۶۴ واحد افت و شاخص بازار دوم ۱۵ هزار و ۷۲ واحد افزایش داشت.

علاوه بر این در بین همه نمادها، نماد شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با یک هزار و ۴۵۷ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۷۸۴ واحد، پتروشیمی نوری (نوری) با ۷۴۴ واحد، بانک تجارت (وتجارت) با ۵۷۳ واحد، پتروشیمی جم (جم) با ۵۵۰ واحد، گروه دارویی برکت (برکت) با ۳۶۴ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۳۶۴ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۳۰۳ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با ۱۸۶ واحد و خدمات انفورماتیک (رانفور) با ۱۸۰ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل ملی صنایع مس ایران (فملی) با یک هزار و ۳۹۲ واحد، ایران خودرو (خودرو) با ۶۲۲ واحد، سایپا (خساپا) با ۳۲۵ واحد، بانک ملت (وبملت) با ۲۸۸ واحد، کارخانجات داروپخش (دارو) با ۲۶۴ واحد، بانک پارسیان (وپارس) با ۲۶۰ واحد، شرکت سرمایه گذاری استان خوزستان (وسخوز) با ۱۹۷ واحد، پالایش نفت تبریز (شبریز) با ۱۶۴ واحد، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با ۱۵۰ واحد، کارخانجات تولیدی شهید قندی (بکام) با ۱۰۹ واحد و گروه بهمن (خبهمن) با ۱۰۰ واحد تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند.

بر پایه این گزارش، امروز نماد گروه دارویی برکت (برکت)، صنعت غذایی کورش (غکورش)، لیزینگ کارآفرین (ولکار)، پالایش نفت اصفهان (شپنا)، ایران خودرو (خودرو)، بانک تجارت (وتجارت) و ملی صنایع مس ایران (فملی) نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه شیمیایی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۱۶۷ میلیون و ۵۷۰ هزار برگه سهم به ارزش چهار هزار و ۶۱۱ میلیارد ریال دادوستد شد./ایرنا

پست های مرتبط

نظرات