نسخه آزمایشی

تداوم روند نزولی شاخص بورس در نخستین روز هفته

ادمین ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ بورس
اشتراک گذاری :

اقتصاد و بازار

شاخص کل در بازار بورس امروز (شنبه، ۱۴ فروردین‌ماه) ۱۱ هزار و ۶۴۸ واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۲۸۲ هزار واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از یک میلیارد و ۸۰۱ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۳۲ هزار و ۹۵۶ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با یک‌هزار و ۵۳۴ واحد کاهش به ۴۴۱ هزار و ۱۱۴ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با ۹۹۹ واحد افت به ۲۸۷ هزار و ۳۸۸ واحد رسیدند.

شاخص بازار اول ۹ هزار و ۴۱۲ واحد و شاخص بازار دوم ۲۰ هزار و ۴۸۶ واحد کاهش داشتند.

علاوه بر این در بین همه نمادها، نماد خدمات انفورماتیک (رانفور) با ۲۷۱ واحد، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با ۱۵۶ واحد، پرداخت الکترونیک سامان کیش (سپ) با ۱۱۲ واحد، فولاژ آلیاژی ایران (فولاژ) با ۸۲ واحد، مس شهید باهنر (فباهنر) با ۷۵ واحد، ماشین سازی اراک (فاراک) با ۴۶ واحد، لیزینگ رایان سایپا (ولساپا) با ۱۸ واحد و بانک پاسارگاد (وپاسار) با ۱۶ واحد تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با یک‌هزار و ۴۱۲ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با یک‌هزار و ۲۵۱ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) با ۷۴۶ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۷۱۸ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۶۳۸ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۵۱۳ واحد، پتروشیمی پارس (پارس) با ۳۹۷ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با ۳۹۵ واحد و نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۳۸۷ واحد تاثیر منفی بر شاخص گذاشتند.

بر پایه این گزارش، امروز نماد گروه دارویی برکت (برکت)، فرآوری معدنی اپال کانی پارس (اپال)، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا)، ماشین سازی اراک (فاراک)، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی)، تامین سرمایه امین (امین) و لعابیران (شلعاب) در گروه نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه مواد دارویی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۱۱۶ میلیون و ۶۳۳ هزار برگه سهم به ارزش سه هزار و ۷۷۷ میلیارد ریال داد و ستد شد./ایرنا

پست های مرتبط

نظرات