نسخه آزمایشی

افت ۱۱ هزار واحدی شاخص بورس در معاملات امروز

ادمین ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ بورس
اشتراک گذاری :

اقتصاد و بازار

شاخص کل در بازار بورس امروز (سه‌شنبه) ۱۱ هزار و ۴۵۰ واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۲۴۵ هزار واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از چهار میلیارد و ۴۹۷ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۴۹ هزار و ۳۶۹ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۷۹۸ واحد افزایش به ۴۳۸ هزار و ۳۰ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با ۵۲۲ واحد رشد به ۲۸۶ هزار و ۴۲۱ واحد رسیدند.

شاخص بازار اول ۱۰ هزار و ۱۲۹ واحد و شاخص بازار دوم ۱۷ هزار و ۴۳ واحد کاهش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد فولاد خراسان (فخاس) با ۴۳۶ واحد، گروه دارویی برکت (برکت) با ۱۸۲ واحد، پرداخت الکترونیک سامان کیش (سپ) با ۱۰۶ واحد، گروه صنعتی بارز (پکرمان) با ۹۲ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۷۴ واحد، شرکت سرمایه گذاری کشاورزی کوثر (زکوثر) با ۶۹ واحد، سرمایه گذاری شفادارو (شفا) با ۶۵ واحد، شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین (تپیکو) با ۶۲ واحد، نفت سپاهان (شسپا) با ۶۱ واحد و پارس دارو (دپارس) با ۵۹ واحد و همکاران سیستم (سیستم) با ۵۶ واحد تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با یک هزار و ۲۹۸ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با یک هزار و ۲۰۸ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۹۰۵  واحد، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با ۹۰۵ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۵۱۶ واحد، نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۴۷۱ واحد و پالایش نفت تهران (شتران) با ۴۳۹ واحد با تاثیر منفی بر شاخص همراه بودند.

برپایه این گزارش امروز نماد گروه دارویی برکت (برکت)، ملی صنایع مس ایران (فملی)، پالایش نفت بندرعباس (شبندر)، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد)، سایپا (خساپا)، صنعتی زر ماکارون (غزر)، لیزینگ پارسیان (ولپارس) در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه دو میلیارد و ۶۲۳ هزار برگه سهم به ارزش ۱۳ هزار و ۴۰۹ میلیارد ریال داد و ستد شد./ایرنا

پست های مرتبط

نظرات