نسخه آزمایشی

پتروشیمی لردگان ۳۰ هزار تن اوره صادر می‌کند

ادمین ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ صادرات
اشتراک گذاری :

اقتصاد و بازار

مدیر عامل پتروشیمی لردگان گفت: ظرف ماه آینده صادرات اوره این شرکت به میزان ۳۰ هزارتن به کشور های همسایه خواهیم داشت که به ازای هر تن ۲۶۰ دلار ارزآوری به دنبال دارد.

محسن محمودی در حاشیه دومین نمایشگاه بین‌المللی پتروشیمی در کیش با اعلام این خبر افزود: این شرکت با ظرفیت سالانه تولید ۶۷۰ هزار تن آمونیاک و یک میلیون و ۸۰ هزار تن اوره به عنوان ششمین مجتمع پتروشیمی کشور به تازگی به دست متختصصان و نیروهای داخلی افتتاح شده است.

این پتروشیمی در منطقه‌ای افتتاح شده که کشاورزی و دامداری از ظرفیت‌های مهم این منطقه به شمار می‌رود و امروز یکی از بزرگترین مجتمع‌های پتروشیمی کشور را در اختیار دارد.

۸۰ درصد از نیروهای متخصص و غیرمتخصص این مجتمع را نیروهای بومی استان تشکیل می دهند.

طرح اوره آمونیاک لردگان با توجه به ظرفیت‌های موجود در کشور،  یک طرح صادراتی است و این نکته بسیار مهم است که در پتروشیمی لردگان هم شاهد جهش صادرات خواهیم بود و هم جهش تولید.

باتوجه به تنوع محصولات پتروشیمی در بالادست، توسعه صنایع پتروشیمی در پایین‌دست نیز در دستور کار قرار گرفت و پارک اوره رزینی با ارزش افزوده بالا تعریف و در حال اجرا می باشد

محمودی در پایان خاطر نشان کرد در حالی صادرات محصولات را انجام دادیم که ۳۰ میلیون نفر ساعت کارکرد بدون حادثه را از ابتدای ساخت و بهره بردای را در کارنامه خود داریم./ایرنا

پست های مرتبط

نظرات