نسخه آزمایشی

ارزش معاملات بورس مازندران به هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال رسید

ادمین ۲۲ بهمن ۱۳۹۹ بورس
اشتراک گذاری :

اقتصاد و بازار

طی هفته جاری و با یک روز کمتر کاری یکهزار و ۵۲۷ میلیارد ریال سهام در بازار بورس منطقه‌ای مازندران معامله شد.

فعالان بازار سرمایه طی هفته جاری که به دلیل تعطیلی سالروز پیروزی انقلاب اسلامی یک روز کاری کمتر داشت، ۱۶۹ میلیون و ۹۱۰ هزار و ۱۹۳ سهم در بازار بورس معامله کردند. 

همچنین از مجموع ارزش یکهزار و ۵۲۷ میلیارد ریالی ارزش هفتگی معامله سهام در بورس مازندران، ۷۵۰ میلیارد ریال مربوط به سبد خرید و ۷۷۷ میلیار ریال نیز مربوط به سبد فروش بود. 

شرکت های صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت کمند، سرمایه گذاری تامین اجتماعی ، بانک ملت و ایران خودرو این هفته بیشترین ارزش معاملاتی بورس مازندران را به خود اختصاص دادند. 

شاخص قیمت سهام نیز این هفته با صعود ۴۱ هزار و ۳۲۰ واحدی ، به یک میلیون و ۲۱۴ هزار و ۳۷۰ واحد رسید تا پس از ۶ هفته سقوط نخستین هفته رشد خود را تجربه کند. 

شاخص کل در بازار بورس بیشترین میزان رشد خود را در هفته جاری در روز سه شنبه تجربه کرد و ۲۱ هزار و ۶۲۶ واحد رشد داشت .

همچنین شاخص کل (هم وزن) نیز در اخرین روز کاری (سه شنبه)با ۲هزار و ۹۷۲ واحد افزایش به ۴۲۳ هزار و ۶۵ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با یک هزار و ۹۴۳ واحد رشد به ۲۷۶ هزار و ۶۸۳ واحد رسیدند.

شاخص فرابورس نیز بیش از ۸۵ واحد افزایش داشت و بر روی کانال ۱۷ هزار و ۵۳۹ واحد ثابت ماند. همچنین در این بازار دو میلیارد و ۳۵۵ هزار برگه سهم به ارزش ۴۸ هزار و ۴۵۵  میلیارد ریال داد و ستد شد./ایرنا

پست های مرتبط

نظرات