نسخه آزمایشی

نمایشگاه فروش بهاره امسال در استان مرکزی دایر نمی‌شود

ادمین ۱۸ دی ۱۳۹۹ نمایشگاه داخلی
اشتراک گذاری :

اقتصاد و بازار

رئیس اتاق اصناف استان مرکزی گفت:نمایشگاه فروش بهاره امسال در این استان به علت شیوع ویروس کرونا دایر نمی‌شود و هیچ کدام از شهرستان‌ها میزبانی نمایشگاه کالا در آستانه سال نو را نخواهند داشت.

«جمشید زند» افزود: بر اساس مصوبات ستاد ملی کرونا برگزاری هرگونه تجمع به دلیل شیوع کرونا ممنوع است و با توجه به اینکه ماهیت برپایی نمایشگاه تمرکزدهی به جمعیت برای داد و ستد است، امسال نمایشگاه فروش بهاره در استان لغو شده است.

اقلام مورد نیاز مردم برای سال نو از طریق تعاونی‌های کارگری و کارمندی و فروشگاه‌های زنجیره‌ای با قیمت مصوب تامین و توزیع می‌شود.

راهبرد نظارت و بازرسی بر قیمت کالاها در بازار با قوت ادامه دارد و با متخلفان و محتکران که اقدام به گرانفروشی محصولات و کالاهای پر تقاضا به ویژه مواد ضدعفونی و بهداشتی به مردم بکنند، برخوردقاطع می‌شود.

اصناف استان از اسفندماه پارسال به‌دلیل شیوع کرونا خسارات مالی زیادی را متحمل شده‌اند و طرح‌هایی که ارایه شده نیز پاسخگوی نیاز و رفع زیان وارد شده به این قشر را نداشته است.

شیوع کرونا آسیب جدی به اصناف به ویژه برخی گروه‌های شغلی که در رده پرخطر تقسیم‌بندی شده‌اند، وارد کرده  و دولتباید تدابیر مناسبی برای احیای بخش اقتصادی کشور  در نظر بگیرد.

حجم سفارش‌های  کسبه به دلیل شیوع کرونا در استانه سال نو نسبت به سال‌های گذشته بسیار کمتر است و این امر ناشی از کاهش خرید نوروزی و افزایش قیمت کالاهاست./ایرنا

پست های مرتبط

نظرات