نسخه آزمایشی

بورس کالا محور مبادلات فولاد کشور می‌شود

ادمین ۰۴ آبان ۱۳۹۹ بورس
اشتراک گذاری :

اقتصاد و بازار

سخنگوی هیات رییسه مجلس با اشاره به عرضه فولاد در بورس کالا بیان داشت: یکی از اهداف ما ساماندهی بازار فولاد و سوق دادن آن به سمت بورس کالا است تا بتوانیم عرضه فولاد را در بورس کالا منحصر کنیم تا همه چیز شفاف باشد.

به نقل از پایگاه خبری بورس کالا، محمد حسین فرهنگی اظهار داشت: باتوجه به نوسان غیرواقعی قیمت فولاد در ماه‌های اخیر، مجلس به دنبال آن است که به طور جدی به نوسان غیرمنطقی قیمت و البته قیمت گذاری دستوری ورود کند تا رویه‌ای منطقی و عادلانه برای تولیدکننده و مصرف کننده اجرایی شود.

عرضه کامل فولاد تولیدی کشور در بورس کالا یکی از مهمترین دغدغه‌های دولت و مجلس در ماه‌های گذشته است البته مشکل کار به آنجا بر می‌گردد که به دلیل قیمت دستوری اعمال شده، شاهد ایجاد تلاطم در بازار فولاد و سواستفاده برخی افراد بودیم که با حضور رزم حسینی وزیر جدید صمت تعاملی جدید با مجلس آغاز شده تا عرضه فولاد از طریق بورس کالا تنها محور بازار باشد تا نرخ گذاری محصولات نیز در شفافیت کامل انجام شود.

در اولین جلسه علنی مجلس و با توجه به شرایط فعلی بازار فولاد طرحی را آماده کرده‌ایم که به آن خواهیم پرداخت.

پنج ماده جهت تصویب از سوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس پیشنهاد شده است تا بتوانیم ناهماهنگی ها و چندگانگی‌های‌ شبکه تولید و توزیع را ساماندهی کنیم.

به تازگی با حضور رزم حسینی  وزیر صمت، تنظیم بازار فولاد مورد بررسی قرار گرفت و گزارش‌های وزیر مورد توجه کمیسیون قرار گرفت و به زودی اصلاحات خوبی در این حوزه اجرا می‌شود./ایرنا

پست های مرتبط

نظرات