نسخه آزمایشی

صادرات از مرز تمرچین پیرانشهر تسهیل می‌شود

ادمین ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ صادرات
اشتراک گذاری :

اقصاد و بازار

فرماندار پیرانشهر با اشاره به کاهش صادرات از مرز تمرچین این شهرستان طی ماه های اخیر به خاطر سخت‌گیری‌های ناشی از بیماری کرونا گفت: با رایزنی‌های صورت گرفته، این روند تسهیل می‌‎شود.

سیدعلی ترابی از برگزاری نشستی با کارشناسانی کنسول‌گری ایران در اربیل عراق برای بررسی مشکلات مرز تمرچین طی روز گذشته خبر داد و افزود: طی ماه های اخیر سخت‌گیری‌هایی از سوی طرف عراقی به خاطر شیوع بیماری کرونا در زمینه صادرات ایجاد شده بود که کاهش شدید صادرات ایران به شمال عراق را موجب می شد که قرار شد، از این پس خودروهای ایرانی بتوانند با رعایت پروتکل های مورد تایید ۲ طرف تا اربیل عراق حرکت کنند. 

همچنین با ایجاد محدودیت هایی، تنها ۶۰ تانکر سوخت اجازه ورود به خاک عراق را داشتند که موجب ایجاد صف های طولانی در طرف ایران شده بود که امیدواریم این مقدار به روزانه حداقل ۱۵۰ تانکر برسد. 

فرماندار پیرانشهر با اشاره به لزوم همسان‌سازی ساعت کاری ۲ طرف مرز بیان کرد: همچنان شاهد تاخیر یک‌ساعته در شروع به کار طرف عراقی هستیم که این این موضوع نیز موجب شده مبادلات تجاری بین ۲ طرف با مشکل مواجه شود.

ایجاد یک پاویون تجاری در مرز تمرچین برای آسان شدن فعالیت تجار نیز پیشنهاد شده که هیات ایرانی در کنسولگری اربیل متعهد به پیگیری آن شد تا تجّار بدون نیاز به خروج از کشور بتوانند در سالن ویژه ای با طرف خارجی گفت و گو کرده و کالاها و خدمات خود را عرضه کنند./ایرنا

پست های مرتبط

نظرات