نسخه آزمایشی

تفاهم بومی‌سازی ۸ قطعه خودرو با یک بانک امضا شد

ادمین ۰۱ شهریور ۱۳۹۹ اخبار ویژه
اشتراک گذاری :

اقتصاد و بازار

گروه صنعتی ایران‌خودرو تفاهم‌نامه همکاری در زمینه تامین مالی هشت پروژه بومی‌سازی قطعات با فناوری بالا و ارائه تسهیلات به زنجیره تامین را با بانک ملت امضا کرد.

به گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت، این تفاهم‌نامه یک‌هزار و ۱۸۵ میلیارد ریالی در قالب تسهیلات کوتاه و بلندمدت با هدف ایجاد جهش در تولید قطعات ساخت داخل و ارتقای فناوری آنها و همچنین جلوگیری از خروج ارز و ایجاد اشتغال  به امضای «فرشاد مقیمی» مدیرعامل ایران‌خودرو و «محمد بیگدلی» مدیرعامل بانک ملت رسید.

بانک ملت با امضای این تفاهم‌نامه نسبت به اعطای تسهیلات سرمایه ثابت بلندمدت به قطعه‌سازان ایران ‌خودرو برای حمایت از پروژه‌های خودکفایی قطعات اقدام خواهد کرد.

بنابراین گزارش، در مراسم امضای این تفاهم‌نامه، مقیمی گفت: ایران‌خودرو موفق شد تا اواسط تیرماه امسال، کاهش ارزبری پنچ میلیون یورویی حاصل از پروژه‌های ساخت داخل را با کمک دانش مهندسان و متخصصان و کارگران ایرانی محقق کند.

طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، تا پایان امسال با خودکفایی قطعات خرید خارجی ساپکو به شکل مستقیم، خودکفایی قطعات خرید خارجی سازندگان و نیز خودکفایی مواد اولیه با منشاء خارجی، ۱۵۳ میلیون یورو کاهش ارزبری محقق خواهد شد.

سال آینده نیز ۹۳ میلیون یورو کاهش ارزبری برنامه‌ریزی شده است.

مدیرعامل ایران‌خودرو به کاهش ارزبری پروژه‌های حاصل از برگزاری میزهای اول تا چهارم خودکفایی اشاره کرد که  در جریان آنها تاکنون مجموع کاهش ارزبری ۵۲ میلیون یورویی محقق شده است.

براساس سیاست داخلی‌سازی قطعات و مواد اولیه توانسته‌ایم کاهش ارزبری ۲۷ میلیون یورویی را محقق کنیم، همچنین پروژه‌های بهینه‌سازی طراحی نیز تاکنون کاهش ارزبری ۵۸ میلیون یورویی به دنبال داشته است./ایرنا

پست های مرتبط

نظرات