نسخه آزمایشی

نمایشگاه فرش دستباف ایران ٢٨ مرداد در تهران برگزار می‌شود

ادمین ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ نمایشگاه داخلی
اشتراک گذاری :

اقتصاد و بازار

بیست و نهمین نمایشگاه بزرگ فرش دستباف ایران ٢٨ مرداد تا سه شهریورماه امسال در محل دایمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران متقاضیان می‌توانند برای ثبت‌نام، دریافت غرفه و ثبت درخواست‌های خود از طریق سایت شرکت بین‌المللی بازرگانی و نمایشگاهی تهران به عنوان مجری نمایشگاه به آدرس www.titexgroup.com اقدام کنند.

برپایی این نمایشگاه طی ماه‌های اخیر مورد اصرار فعالان این حوزه و حتی برخی از مسوولان حوزه اقتصادی بوده است زیرا امسال کشور به افزایش میزان صادرات غیرنفتی به منظور مقابله با تحریم‌های خصمانه در حوزه صادرات نفتی نیاز دارد و در همین رابطه رونق بخشیدن به فضای کسب و کار و تولید در حوزه فرش تأثیر بسزایی در رشد میزان صادرات غیرنفتی خواهد داشت.

امسال برگزاری نمایشگاه‌های ایران به دلیل شیوع ویروس کرونا با تأخیری سه ماهه مواجه شد و اکنون مسوولان تلاش می‌کنند با اجرای تقویم فشرده رویدادهای نمایشگاهی ۹۹ بتوانند همه نمایشگاه‌ها را در زمان مفیدی برگزار کنند.

بیست و هشتمین دوره نمایشگاه فرش دستباف ایران در تاریخ سه تا ۹ شهریور ماه سال گذشته برگزار شد و ارائه یافته‌های علمی در خصوص تاثیر فرش دستباف بر سلامت جسم و روان، اجرای مراحل بافت فرش دستباف به صورت آموزشی به چند زبان و نمایش کتاب‌های نفیس فرش دستباف از جمله برنامه‌های روز نخست این نمایشگاه بود.

هنر ایرانی از گذشته‌های دور به دست‌های پینه بسته و تار و پود فرش دستباف گره خورده است و فرش کشور در حوزه تولید و صادرات رقابت جدی با برخی از کشورهای منطقه از جمله امارات متحده عربی و ترکیه دارد./ایرنا

پست های مرتبط

نظرات