نسخه آزمایشی

خودکفایی ایران در طراحی و ساخت تونل‌ و ایستگاه‌های مترو

ادمین ۰۹ مرداد ۱۳۹۹ اخبار ویژه
اشتراک گذاری :

اقتصاد و بازار

فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) گفت: در بحث اجرای طراحی و ساخت پروژه‌های مترو هیچ وابستگی و نیازی به خارج نیست و تجهیزات مترو تا حدود زیادی داخلی‌سازی شده است.

سعید محمد در آیین آغاز عملیات اجرایی خط سه مترو شیراز افزود: تاکنون نیز در زمینه اجرای پروژه‌های قطار شهری اتفافات خوبی در کشور از جمله شهر شیراز افتاده است و امیدواریم بدون خروج ارز از کشور بتوانیم این خطوط را تکمیل کنیم.

ما در قرارگاه خاتم این آمادگی را داریم که با کمک و حمایتی که در سال جهش تولید از سوی دولت انجام می‌شود بسیاری از پروژه‌های در حال اجرا در این استان مانند راه آهن اقلید – یزد، سد نرگسی کازرون، سد هایقر فیروزآباد و بزرگراه دشت ارژن - ابوالحیات را به اتمام برسانیم.

وی، با اشاره به مشارکت قرارگاه خاتم در اجرای خط سه مترو شیراز گفت: از آنجا که شهر شیراز بیشتر از سمت غرب در حال توسعه است، در  مناطق غربی به ویژه اطراف بولوار دکتر حسابی شاهد ترافیک سنگینی هستیم.

خط سه مترو شیراز که به نوعی ادامه خط یک است از میدان میرزای شیرازی تا راه‌آهن ادامه دارد می‌تواند ترافیک این منطقه را هدایت کند و با توجه به تقاطعی که با خط یک و ۲ دارد می‌تواند جمعیت را به شکل مناسب در شهر توزیع کرده و در آینده شاهد ترافیک روان در این کلانشهر باشیم.

این قرارگاه در حوزه مترو تجربیات خوبی دارد و هم اینک از ۵۹۰ کیلومتری مترو که در کشور در حال احداث است، حدود ۲۹۰ کیلومتر آن توسط قرارگاه در حال انجام است./ایرنا

پست های مرتبط

نظرات