نسخه آزمایشی

تحریم‌های اروپا علیه ایران کافی نیست

ادمین ۰۸ مرداد ۱۳۹۹ بین الملل
اشتراک گذاری :

اقتصاد و بازار

نماینده آمریکا در امور ایران با طرح اتهامات تکراری خود مدعی شد که تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه تهران کافی نیست.

به نقل از نشنال، «برایان هوک»، نماینده آمریکا در امور ایران با طرح اتهامات تکراری خود مدعی شد که تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه تهران کافی نیست.

هوک همچنین مدعی شده که ایران خواستار «جنگ‌های بی پایان» در یمن است.

نماینده ارشد وزارت خارجه آمریکا که برای لابی گری در جهت جلب موافقت انگیس با تمدید تحریم تسلیحاتی ایران در لندن به سر می‌برد، در ادامه مدعی شد که هیچکس اعتقادی ندارد که ایران باید بتواند به خرید و فروش تسلیحات متعارف مانند جنگنده های نظامی، تانک، سیستم های کالیبر دقیق، رزم ناو و انواع مختلف موشک بپردازد.

به ادعای هوک، ایران به دنبال جنگ‌‍های بی پایان در جبهه جنوبی عربستان سعودی واقع در یمن است و از حوثی‌ها حمایت می‌کند.

این دیپلمات آمریکایی همچنین مدعی شد که اگر تحریم تسلیحاتی علیه ایران در شورای امنیت تمدید نشود، منطقه ناپایدارتر خواهد شد و آزادی کشتیرانی با تهدیدات بیشتری در منطقه روبرو خواهد شد.

این که اروپا علیه ایران تحریم داشته باشد خوب است، اما ما نیاز به تحریم‌های جهانی علیه ایران داریم و اگر تحریم‌های جهانی وجود نداشته باشد، ایران تسلیحات بیشتری خریداری خواهد کرد.

برایان هوک همچنین مدعی شد که سوال پیش روی جامعه جهانی این نیست که آیا تحریم تسلیحاتی ایران تمدید شود یا خیر، بلکه مسئله این است که این تحریم‌ها چگونه و تا کی باید تمدید شود.

ادعاهای نماینده آمریکا علیه ایران در شرایطی مطرح شده که براساس قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل، تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران در پائیز امسال منقضی خواهد شد، اما آمریکا از مدت‌ها پیش در تلاش است تا از اجرایی شدن قطعنامه شورای امنیت درباره انقضای تحریم‌ تسلیحاتی ایران جلوگیری کند. با این حال کشورهای روسیه و چین به عنوان اعضای دائم شورای امنیت با این هدف آمریکا مخالفت کرده‌اند./ایرنا

پست های مرتبط

نظرات