نسخه آزمایشی

کرونا حریف افزایش صادرات به روسیه نشد

ادمین ۰۴ مرداد ۱۳۹۹ صادرات
اشتراک گذاری :

اقتصاد و بازار

رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و روسیه گفت: افزایش ۲۰ درصدی صادرات در سه ماهه نخست امسال نشان می‌دهد که شیوع ویروس کرونا حریف مبادلات تجاری این دو کشور نشده است.

«هادی تیزهوش تابان» اظهار داشت: با وجود شیوع ویروس کرونا و تاثیر آن بر مبادلات اقتصادی در سطح جهان، صادرات ایران به کشور روسیه بیش از ۲۰ درصد افزایش داشته است.

وی همچنین در خصوص احداث دفتر ملی ایران و اوراسیا تصریح کرد: به دنبال ایجاد شبکه‌ای مویرگی در ۱۲ استان جنوبی روسیه هستیم که در صورت اجرایی‌شدن برای تمامی واحدهای تولیدی اقتصادی امکاناتی فراهم می‌شود تا در مبادلات تجاری آنها گشایش و پیشرفتی مناسب به وجود آید.

رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و روسیه همچنین با اشاره به استفاده روسیه از کریدور ایران خاطرنشان کرد: کریدور ایران از نقاط قوت کشور محسوب می‌شود که می تواند اروپا را به ترانزیت ریلی متصل کند و بیش از یک دهه مورد توجه کشوهای همسایه به ویژه روسیه قرار گرفته است.

بر این اساس روسیه از طریق ترانزیت ریلی به جنوب ایران، کشورهای شرقی آسیا و جنوب خلیج فارس متصل می‌کند که با بازگشایی آن کالاها با کیفیت بهتر و هزینه کمتر صادر می‌شوند که درآمدهای بسیاری را به همراه خواهد داشت.

تیزهوش با اشاره به اینکه این کار به سرعت در حال انجام شدن است تاکید کرد: بیشتر بخش‌ها به سرانجام رسیده و قول‌هایی برای اتمام اتصال ریلی رشت و انزلی به دریای خزر تا یک سال آینده نیز داده شده است تا از این بخش نیز بهره تجاری و اقتصادی داشته باشیم./ایرنا

پست های مرتبط

نظرات