نسخه آزمایشی

اعلام آمادگی نخبگان برای همکاری و ساخت قطعات استراتژیک خودرو

ادمین ۱۶ تیر ۱۳۹۹ اخبار ویژه
اشتراک گذاری :

اقتصاد و بازار

رئیس دبیرخانه جذب نخبگان در دانشگاه‌ها با بیان اینکه دانشگاه‌ها و نخبگان با هدف توسعه صنعت خودرو و داخلی‌سازی قطعات، علاقه‌مند به همکاری با خودروسازان هستند، تعریف پروژه‌های مشخص و عملیاتی در صنعت خودرو را ضروری دانست.

سعید سهراب‌پور در این رابطه اظهار کرد: چند سالی است که دانشگاه‌ها خواهان همکاری با صنایع، علی‌الخصوص صنعت خودرو هستند؛ اما تاکنون این مهم به طور جدی و کامل محقق نشده است؛ این در حالی است که در صورت همکاری صنعت خودرو با شرکت‌های دانش‌بنیان و دانشگاه‌ها می‌توان به پیشرفت‌های خوبی دست یافت. ضمن اینکه  برخی از پیشرفت‌هایی که در صنایع ما اتفاق افتاده است، نتایج این همکاری‌هاست. اکنون نیز دانشگاه‌ها و نخبگان از هر گونه همکاری با خودروسازان و قطعه‌سازان استقبال می‌کنند و مراکز علمی به دنبال فرصت هستند تا سطح همکاری‌ها افزایش پیدا کند.

رییس دبیرخانه جذب نخبگان در دانشگاه‌ها در بنیاد ملی نخبگان تاکید کرد: دانشگاه‌ها ایده‌های مناسب و اقتصادی در طراحی خودرو، ساخت قطعات و سایر الزامات توسعه‌ای صنعت خودرو دارند و امیدوارند در شرایطی که اخیرا به خودروسازان تکلیف شده، بتوانند آن‌ها را به شرکت‌های خودروسازی ارائه دهند و همکاری مشترک داشته باشند. آن‌ها آماده همکاری و ساخت قطعات استراتژیک خودرو هستند. چنین امری پیش از این در سایر صنایع به سرانجام رسیده است؛ لذا با تکیه بر توان جامعه دانشگاهی بسیار راحت‌تر می‌توان مشکلات به وجود آمده ناشی از تحریم‌ها را بی‌اثر کرد./ایسنا

پست های مرتبط

نظرات