نسخه آزمایشی

سومین کشتی حامل گندم اهدایی هند به افغانستان در چابهار پهلو گرفت

ادمین ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ بین الملل
اشتراک گذاری :

اقتصاد و بازار

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: سومین کشتی حامل محموله گندم اهدایی کشور هندوستان به مردم افغانستان در قالب ۲۵۰ کانتینر در بندر شهید بهشتی چابهار پهلو گرفت.

بهروز آقایی اظهارداشت: طبق برنامه مدون سومین پارت از محموله ۷۵ هزار تنی گندم ترانزیتی در قالب سری جدید کمک‌های انسان دوستانه کشور هند به افغانستان از طریق بزرگترین بندر اقیانوسی کشور وارد شد.

پیشتر در روزهای پایانی فروردین و ابتدای اردیبهشت امسال ۲ محموله گندم در مجموع به وزن ۱۵ هزار تن از هند وارد بندر چابهار شده بود.

این محمول جدید با ۲۵۰ کانتینر ۲۰ فوت با وزن بیش‌از ۶ هزار تن وارد بندر شهید بهشتی چابهار و بلافاصله عملیات تخلیه این کالا از کشتی آغاز شد.

وی با اشاره به اهمیت بندر چابهار گفت: بندر چابهار با توجه به موقعیت مناسب جغرافیایی و اقتصادی،‌ وجود بنادر مهم شهید بهشتی و شهید کلانتری با ظرفیت پهلوگیری کشتی‌های پهن پیکر، ورود و خروج کالا و اتصال به اقیانوس در حال تبدیل شدن به قطب تجارت و ترانزیت منطقه است و بزودی می‌تواند به عنوان بندری‌چند منظوره در کلاس جهانی ایفای نقش کند.

از منظر کارشناسان موقعیت چابهار و زیرساخت‌های ایجاد شده در بندر چابهار سبب نقش آفرینی و جایگاه ویژه‌ای در میان بنادر منطقه برای خود در سطح ملی و بین المللی گردیده به طوریکه در آینده نزدیک موجب توسعه و پیشرفت نه تنها سیستان و بلوچستان بلکه شرق و جنوب شرق کشور و برخی کشورهای همسایه خواهد شد./ایرنا

پست های مرتبط

نظرات