نسخه آزمایشی

واردات کالای اساسی از طریق بندر چابهار ۹ برابر شد

ادمین ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ واردات
اشتراک گذاری :

اقتصاد و بازار

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: واردات کالای اساسی در ۲ ماه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹ برابر شده که نوید بخش آینده و افق روشن توسعه در بزرگترین بندر اقیانوسی کشور است.

بهروز آقایی اظهارداشت: ثبت رکورد خروج روزانه ۸۰۰ کامیون به صورت حمل یکسره از بندر شهید بهشتی چابهار در سالجاری رسیده است.

یکی از اهداف این اداره‌کل در راستای افزایش کیفیت خدمات دریایی و بندری، افزایش سرعت تخلیه و بارگیری کالا در بندر چابهار است.

این مهم با توجه به وجود تجهیزات پیشرفته، پیگیری‌های مجدانه و تلاش‌های شبانه روزی محقق شده است و شاهد رضایت صاحبان بار و کالا و رشد چشمگیر واردات و صادرات از طریق این بندر اقیانوسی هستیم.

رشد ۵۴ درصدی عملکرد تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی در ۲ ماه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ در این بندر استراتژیک نشان دهنده تحقق این امر است.

آقایی با اشاره به رشد ۱۸۸ درصدی تخلیه کالاهای غیرنفتی افزود: همچنین امسال واردات کالای اساسی در بندر چابهار رونق چشمگیری پیدا کرده به گونه‌ای که در ۲ ماه اول سالجاری ۵۴۱ هزار تن  کالای اساسی از طریق این بندر وارد کشور شده است.

از مجموع کالاهای اساسی که امسال وارد بندر چابهار شده، ۲۶۴ هزار تن به صورت حمل یکسره به مقاصد هدف در سیستان و بلوچستان ارسال شده است.

در پی حمل و جا به جایی این میزان کالا، ۱۶ هزار تردد در محورهای مواصلاتی استان ایجاد شد که تاثیر شگرفی در اشتغالزایی در بخش حمل و نقل داشته است. 

وی از رکوردی دیگر در بندر چابهار خبر داد و گفت: امسال ۸۰۰ دستگاه کامیون حامل کالای اساسی در یک روز از کشتی بارگیری و به صورت حمل یکسره از بندر چابهار خارج شد که رکوردی مثبت در کارنامه دروازه ملل محسوب می‌شود./ایرنا

پست های مرتبط

نظرات