نسخه آزمایشی

اولویت تامین سرمایه در گردش واحد های تولیدی در سال ۹۹

ادمین ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ اخبار ویژه
اشتراک گذاری :

اقتصاد و بازار

مدیرعامل بانک صنعت ومعدن گفت: امسال که از سوی رهبر معظم انقلاب به نام جهش تولید نام گرفته و سبب شد تا این بانک نخستین اولویت کاری خود را برای واحد های تولیدی به تامین سرمایه در گردش اختصاص دهد.

«حسین مهری» تصریح کرد : براساس برنامه ریزی امسال، تامین سرمایه در گردش واحد های تولیدی ، معدنی، و صنعتی در دستور کار است.

مجموع مطالبات جاری و غیر جاری سیستم بانکی ۲۰۰۰ هزار میلیارد تومان است که این بانک با رقم ۱۰۴ هزار میلیارد تومان سهمی به میزان ۵.۲درصدی دارد.

امروز بخش صنعت و معدن کشور سهم ۳۰ درصدی از پرداخت های بانکی را دارد و برای تامین نیازهای این بخش نیازمند تقویت سرمایه هستیم و دولت در این ارتباط سال گذشته یکهزار و ۴۰۰ میلیارد ریال سرمایه بانک را افزایش داد.

وی پیرامون میزان مطالبات غیر جاری بانک صنعت و معدن گفت: این رقم اکنون ۱۴ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان است و متوسط مطالبات بانکی بیش از ۹ درصد است که سهم این بانک سه درصد بالاتر را نشان می دهد.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن با بیان اینکه میزان مطالبات غیرجاری این بانک ۱۲.۱ درصد است، گفت: تفاوت سه درصدی در میزان مطالبات طبیعی است، زیرا یک بانک توسعه ای و تخصصی هستیم و پوشش طرح های طولانی مدت ، بزرگ و متوسط را برعهده داریم./ایرنا

پست های مرتبط

نظرات