نسخه آزمایشی

پروژه‌های گازرسانی کشور در سال ۹۹ تشریح شد

ادمین ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ اخبار
اشتراک گذاری :

اقتصاد و بازار

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران ضمن تشریح وضع پروژه‌های صنعت گاز کشور اعلام کرد: پروژه‌های گازرسانی به استان سیستان و بلوچستان به طول ۱۱۱۷کیلومتر در حال اجراست.

بهرام صلواتی درباره اجرای پروژه‌های گازرسانی در سیستان و بلوچستان گفت: توسعه شبکه‌های گازرسانی به صنایع کوچک و بزرگ و همچنین گازرسانی به ۳۰ شهر و روستا، نیروگاه‌های چابهار و کنارک و کارخانه‌های ‌سیمان خاش و زابل از جمله تعهدات طرح هفتم و یازدهم سراسری است.

اکنون اجرای ۱۱۱۷ کیلومتر خط لوله در قالب ۱۱ پروژه از جمله پروژه‌های زاهدان به زابل به طول ۲۲۰ کیلومتر، ایرانشهر به چابهار حدود ۳۰۰ کیلومتر و همچنین پروژه‌های خاش، میرجاوه، سیب، سوران و سراوان در شرق استان در مجموع به طول ۵۹۷  کیلومتر در حال اجرا هستند.

افزون بر پروژه‌های فوق، ۶۵۶ کیلومتر پروژه نیز در مجاورت شهرهای یادشده تعریف شده که اکنون در فاز طراحی قرار دارند و با به ثمر رسیدن این خطوط تکمیلی، باقی‌مانده شهرها و صنایع استان نیز از نعمت گاز بهره‌مند خواهند شد. 

صلواتی همچنین درباره پروژه انتقال حجم بالای تولیدات گاز عسلویه، گفت: افزون بر خطوط لوله باید ایستگاه‌های‌ تقویت فشار متعددی در فواصل معین احداث کرد تا زمینه لازم برای توزیع انرژی پاک و ارسال آن به مبادی مصرف مهیا شود. 

طرح تأسیسات تقویت فشار گاز در شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران در سال ۹۸ روزهای پرکاری‌ ‌را سپری‌ کرد و کوشید با پایان موفق مراحل طراحی، انتخاب پیمانکار و تحصیل اراضی، زمینه لازم برای ورود هشت ایستگاه به فاز اجرا را فراهم کند.

پروژه‌های نورآباد، دوراهان، پل کله، خورموج، برازجان، خیرگو، ارسنجان و آرادان ۸ پروژه‌ای هستند که در سال ۹۹ وارد مرحله خرید تجهیزات و کالا و اجرا می‌شوند و به این ترتیب رکورد بی‌نظیری در اجرای هم‌زمان چندین پروژه را در صنعت گاز شاهد خواهیم بود.  

صلواتی همچنین از تکمیل قطعه نخست خط لوله بیدبلند - اهواز تا انشعاب ماهشهر خبر داد و اظهار کرد: این خط آماده تزریق گاز است. وی درباره وضع خط انتقال گاز نهم سراسری نیز گفت: خط نهم این قابلیت را دارد که روزانه ۱۱۰ میلیون متر مکعب گاز را انتقال دهد.

قطعه نخست بیدبلند - اهواز به طول ۱۰۰ کیلومتر در حال اجرا است که ۳۱ کیلومتر ابتدایی آن تا انشعاب ماهشهر به اتمام رسیده و آماده تزریق گاز است./ایسنا

پست های مرتبط

نظرات