نسخه آزمایشی

واردات نفت چین ۵ درصد افزایش یافت

ادمین ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ بین الملل
اشتراک گذاری :

اقتصاد و بازار

اداره ملی آمار چین گزارش کرد که این کشور در سه ماه اول سال جاری میلادی ۱۲۷ میلیون و ۱۹۰ هزار تن نفت خام وارد کرده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵ درصد افزایش نشان می دهد.

چین نزدیک به ۶۵ تا ۷۰ درصد از نفت مورد نیاز خود را از پالایشگاه های داخلی تامین می کند و از سال ۱۹۹۳ میلادی به این طرف یک وارد کننده بزرگ نفتی بوده است.

تولید نفت چین هم دراین دوره سه ماهه در مقایسه با مدت مشابه سال میلادی قبل ۲/۴ درصد افزایش یافت و به ۴۸ میلیون و ۵۷۰ هزار تن رسید.

در سه ماهه نخست سال جاری میزان نفت فراوری شده چین با یک کاهش ۴.۶ درصدی به ۱۴۹ میلیون و ۲۸۰ هزار تن رسید.

تولید زغال خام در چین هم در همین مدت با کاهش نیم درصدی ۸۳۰ میلیون تن بوده است این کشور همچنین ۹۵ میلیون و ۷۸۰ هزار تن زغال سنگ وارد کرده که ۲۸.۴ درصد از سال گذشته بیشتر بوده است.

چین بزرگترین وارد کننده انرژی از جمله نفت است موسسه تحقیقات فناوری و اقتصاد شرکت ملی نفت چین اعلام کرده است واردات نفت و گاز طبیعی این کشور در سال ۲۰۱۹ میلادی افزایش یافته است مصرف گاز طبیعی این کشور در سال ۲۰۱۸ میلادی هم در مقایسه به سال پیش از ان ۱۸.۱ درصد افزایش یافته و به ۲۸۰ میلیارد و ۳۰۰ میلیون متر مکعب رسیده است.  

چین سال ۲۰۱۷ میلادی هم ۲۳۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون متر مکعب گاز طبیعی مصرف کرد که ۱۷ درصد بیش از سال ۲۰۱۶ میلادی بود این کشور از سال ۱۹۹۳ میلادی به یکی از بزرگترین وارد کنندگان نفت و گاز جهان تبدیل شده است و اکنون نزدیک به ۶۰ درصد از نفت مورد نیازش را از خارج تامین می کند.  

این کشور همچنین با هدف تامین انرژی خود، اولین مسیر انتقال گاز طبیعی از آسیای مرکزی به این کشور را در سال ۲۰۰۹ میلادی مورد بهره برداری قرار داد و اکنون سه خط لوله برای انتقال گاز قزاقستان و ازبکستان به چین وجود دارد که سالانه ۵۵ میلیارد متر مکعب گاز طبیعی را به چین منتقل می کند.

پست های مرتبط

نظرات