نسخه آزمایشی

نمایشگاه تعاون در خراسان جنوبی افتتاح شد

ادمین ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ نمایشگاه داخلی
اشتراک گذاری :

اقتصاد و بازار

عباس رکنی نیز در این جلسه گفت: این نمایشگاه در 105 غرفه از 22 تا 26 بهمن ماه در محل نمایشگاه بین المللی آغاز به کار می‌کند.

نشست خبری مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی به مناسبت برگزاری چهارمین نمایشگاه توانمندی های تعاون استان برگزار شد.

عباس رکنی نیز در این جلسه گفت: این نمایشگاه در 105 غرفه از 22 تا 26 بهمن ماه در محل نمایشگاه بین المللی آغاز به کار می‌کند.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی هدف اصلی برپایی این نمایشگاه را ایجاد کانالی برای بازاریابی محصولات و تولیدات تعاونی‌ها برشمرد و افزود: 68 غرفه از نمایشگاه در بخش تعاون، 20 غرفه مربوط به کمیته امداد امام خمینی(ره)، 11 غرفه مربوط به بسیج سازندگی فعال است و از نظر اقتصادی 48 غرفه مربوط به صنایع دستی، 17 غرفه مربوط به بخش کشاورزی، پنج و سه غرفه به ترتیب مربوط به بخش صنعت و فرش و بقیه غرفه‌ها وابسته به دیگر اتحادیه‌ها و نهادهاست.

عباس رکنی گفت: قبل از انقلاب اسلامی 13 تعاونی با 15 هزار و 170 عضو و با اشتغالزایی 39 نفر فعال بوده است.

وی افزود: از ابتدای امسال نیز 68 تعاونی با هزار و 401 عضو و اشتغالزایی هزار و 22 نفر راه‌اندازی شده است.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی میزان تعهد امسال صادرات تعاونی‌ها و اتحادیه‌ها را 20 میلیون دلار اعلام و بیان کرد: طی 10 ماه ابتدای امسال 21 میلیون دلار صادرات انجام شده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته با رقم بیش از 11 میلیون دلار رشد حدود دو برابری داشته است.

وی افزود:در حوزه آموزش نیز از ابتدای امسال  برای 24 هزار و 28 نفر ساعت آموزش در بخش تعاونی‌ها برگزار شده است.

عباس رکنی با اشاره به تسهیلات اشتغال روستایی برای بخش تعاون استان عنوان کرد: برای بهره‌مندی از این تسهیلات 175 تعاونی در سامانه کارا ثبت‌نام کرده‌اند که مبلغ درخواستی این تعاونی‌ها 193 میلیارد تومان بوده است.

وی بیان کرد: 133 طرح مصوب در بانک‌های عامل در بخش تعاونی‌ها وجود داشته که از این تعداد 26 طرح در قالب 12 میلیارد و 147 میلیون تومان تسهیلات جذب کرده و پیش‌بینی اشتغال در صورت تکمیل شدن این طرح‌ها ایجاد اشتغال برای 800 نفر است.

پست های مرتبط

نظرات